Smocza Krew 50 ml
Czym dokładnie jest smocza krew?
Smocza krew, czyli tak naprawdę żywica, którą można pozyskać z pnia, kory i liści egzotycznego drzewa Croton Lechleri. To brunatnoczerwona substancja, która jak się okazuje, ma wiele zastosowań przeciwzapalnych, antybakteryjnych, ochronnych, pielęgnacyjnych oraz stymulujące odnowę uszkodzonego naskórka. Jej działanie skupia się głównie wokół problemów skórnych takich jak leczenie trudno gojących się ran, oparzenia, ukąszenia, odparzenia, choć jak się okazuje, można po nią sięgać także w dolegliwościach reumatologicznych oraz problemach z górnymi drogami oddechowymi.
Główne właściwości:
Smocza krew (Sangre de drago) jest przydatna dla wszelkiego rodzaju
– skaleczeń
– zadrapań
– blizn
– krost zewnętrznych
– innych problemów skórnych
Siła działania smoczej krwi wywodzi się z jej składu, w którym odnajdziemy:
- olejki eteryczne,
- alkaloidy odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastynę czyli podstawowych włókien budujących skórę,
- polifenole mające działanie ochronne oraz antyoksydacyjne,
- lignany należące do flawonoidów, które są jednymi z najsilniejszych przeciwutleniaczy,
- proantocyjanidyny wpływające na elastyczność stawów, korzystniejszy wygląd skóry czy przeciwdziałanie szkodliwym skutkom promieniowania UV.
Smocza krew w pielęgnacji urody:
Podstawą właściwej pielęgnacji cery jest ochrona jej struktur przed atakiem bardzo reaktywnych cząstek, jakimi są wolne rodniki. Z tego względu działanie antyoksydacyjne smoczej krwi sprawia, że stanowi ona bardzo cenny naturalny produkt kosmetyczny. Żywica pomaga powstrzymać efekty starzenia skóry. Unikalne składniki zawarte w niej zapewniają cerze fantastyczną regenerację i świeży, młodzieńczy wygląd.
W jaki sposób używać preparatu:
Ekstrakt smoczej krwi doskonale nadaje się do wzbogacenia samodzielnie tworzonych produktów do pielęgnacji urody. Najprostszym sposobem użycia żywicy jest rozpuszczenie jej w wodzie i aplikacja roztworu bezpośrednio na wybrany obszar skóry.
Smocza krew – miękka żywica naturalna, pozyskiwana z palmy Calamus draco (rosnącej w północno- wschodniej Afryce – w Sudanie, a także we wschodnich Indiach)